İndirim

Adalet Devleti

0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

Marka: İnşa Yayınları

Ürün Kodu: 00004

Stok Durumu: 1004

KDV Dahil: 50,00 TL 40,00 TL
KDV Hariç: 40,00 TL
Miktar:

Adalet Devleti

Arka Kapak Yazısı:

Tarih boyunca din-devlet düşüncesi ve yeni devlet anlayışı. Siyasi düşünce tarihinin derinliklerinde uzun bir yolculuk...

ORTAK İYİNİN İKTİDARI

TARİH BOYUNCA DİN-DEVLET DÜŞÜNCESİ VE YENİ DEVLET ANLAYIŞI

Yeryüzüne uygarlıklar yaratan insanoğlunun kökeni nedir? Bu dünyaya nereden gelmiştir? İlk nerede görülmüştür? Niçin ve nasıl yeryüzüne dağılmıştır? Irklar ve milletler nasıl oluşmuştur?

 

İnsanlık tarih yazmaya nerelerde başlamıştır? İnsanlar ilk olarak hangi dağları, akarsuları, vadileri,ırmakların kenarlarında toplanmaya başlamışlardır? İlk devletler nereden kurulmuştur? Kurulan devletler varlık gerekçelerini nereye dayandırmışlardır? Din ile devlet el ele vermeye ne zaman başlamıştır? İlk büyük tanrı-devletler hangileridir?

Doğudan ve batıdan dünya tarihinin akışını değiştiren peygamberler,filozoflar ve büyük düşünürler kimlerdir? Nerelerden çıkmışlardır? Ne yapmışlar, ne söylemişlerdir?

İslam tarihinde “Şii İmamet Mitolojisinin” ve “ Sunni Saltanat ideolojisinin” mimarları kimlerdir?

İslam dünyasının ürettiği yegane siyasi felsefe neden bu ikisi olmuştur? Bunları aşmak için yeni bir anlayış nasıl inşa edilebilir? Bu yeni anlayışın temel parametreleri neler olmalıdır?

Hıristiyanlıktaki din adamları sınıfının iktarını öngören “tanrı devleti” anlayışı İslam da var mıdır? Yoksa İslam laikliği mi öngörmektedir? İslam, bu ikisinin dışında bir şey söylemekte midir? Kendinden önce insanlıkta doğru namına ne kalmışsa sürdüren Kur’an’ın , bir devlet görüşü var mıdır?

 

 

 

 
ISBN: 978-605-62013-0-1
Yayın Yılı: 2017
Sayfa sayısı: 592 s.
Ebat:15 x 23 cm
Cilt tipi: Kütüphane cildi
Kâğıt tipi: 3. Hamur 60 gr
Dili: Türkçe
 
Ay Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim40,00 TL
220,80 TL41,60 TL
314,13 TL42,40 TL
410,80 TL43,20 TL

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
Kötü           İyi